گروه تایکای چین

گروه تایکای که به صورت رسمی نامیده می شود، هم اکنون بزرگترین و برترین شرکت در عرصه تولید محصولات فشار قوی صنعت برق کشور چین می باشد که در سال 1964 (54 سال پیش) تاسیس شده است. از جمله تولیدات این سازنده توانمند می توان به انواع ترانس های قدرت (تا 1000kV و توان 1000MVA)، جبران ساز استاتیک توان راکتیو (SVC) ، مولد استاتیک توان راکتیو (SVG) ، راکتورهای تایریستوری (TCR) ، پست های GIS (تا 800kV)، انواع بریکرهای خلاء و SF6 (تا 800kV)، انواع سکسیونر (تا 1200kV) ، سیستم های Pass و Compass (تا 230kV)، انواع کابل های فشار قوی (تا 500kV)، انواع برقگیر (تا 230kV)، انواع تابلوهای فشار متوسط و پست های کمپکت و موبایل اشاره نمود.


موقعیت جغرافیایی

کارخانجات شرکت در شهر Taian در استان Shandong در زمینی به مساحت 4 میلیون متر مربع (400 هکتار) واقع شده و دارای 13000 نفر پرسنل می باشد.


محصولات

شایان ذکر است که شرکت یکی از پرفروش ترین و اصلی ترین سازنده GIS (فروش بیش از 4000 بی در سال)، پرفروش ترین و اصلی ترین سازنده SVC ، SVG و TCR (فروش بیش از 3000 نوع مختلف)، اصلی ترین و برترین سازنده ترانس قدرت (فروش بیش از 8000 نوع ترانس در سال با قابلیت تولید 8000MVA در سال)، پرفروش ترین و اصلی ترین سازنده بریکر و سکسیونر (فروش بیش از 20000 دستگاه در سال)، در کشور چین می باشد.

همچنین شرکت تا کنون به بیش از 60 کشور جهان از جمله کشورهای ایران، آمریکا، فرانسه، روسیه، ترکیه، عراق، اردن، لهستان، برزیل، شیلی، قزاقستان، ازبکستان، اکراین، مالزی، تایلند و ... محصولات خود را صادر نموده است.

شرکت در عرصه صادرات سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است که از جمله تا کنون بیش از 1000 دستگاه سکسیونر، بیش از 600 دستگاه بریکر، بیش از 800 دستگاه بی GIS ، بیش از 800 دستگاه ترانس قدرت، بیش از 300 نوع انواع مختلف جبران ساز و SVC در ولتاژهای گوناگون به خارج از چین صادر نموده است که نشان دهنده توان تولید سازنده بوده و هم اکنون این شرکت را در رده یکی از سازندگان مطرح در صنعت تولید محصولات فشار قوی در سطح بین المللی قرارداده است


حجم فروش و صادرات

این شرکت در حال حاضر خصوصی بوده و دارای 2 میلیارد دلار فروش سالانه و یک میلیارد دلار سرمایه ثبت شده می باشد. همچنین این شرکت دارای 35 زیرمجموعه و 19 کارخانه در سرتاسر جهان می باشد.


تاییده های اخذ شده در ایران

این شرکت تا به این لحظه مورد تائید تعدادی از شرکت ها و کارفرمایان بزرگ ایرانی من جمله، شرکت توانیر و کالای نفت قرار گرفته است و تا کنون کارخانجات این شرکت در چین مورد بازدید نمایندگان شرکت های توانیر، برق منطقه ای کرمان، برق منطقه ای زنجان، برق منطقه ای خراسان، مشانیر، قدس نیرو، موننکو، دریا پالا، منیران، آب نیرو، نفت و گاز پارس، فولاد کرمان، فولاد صبا (هرمزگان)، فولاد خراسان، فولاد دامغان، ایریتک، توس اشتات، مهندسی و ساختمان صنایع نفت، رامپکو، سکو و نامداران صنعت انتقال قرار گرفته است.